Zaproszenie do udziału w Hackathonie HACK4LEM

Szanowni Państwo,

we wrześniu 2021 r. przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema.

Sejm RP docenił znaczące miejsce jego twórczości w literaturze XX wieku i ustanowił rok 2021 rokiem Stanisława Lema.

Do wydarzeń uświetniających urodziny pisarza przyłączył się także PKO Bank Polski.

W dniach 18 – 20 czerwca odbędzie wirtualny maraton programowania Hack4Lem, którego współorganizatorami są PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.

Łączna pula nagród wynosi 150 000 złotych.

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą prezentować efekty swojej pracy w dwóch kategoriach:

•          stwórz bank przyszłości,
  •          walka z cyberprzemocą.

Hack4lem to nie tylko programowanie, to także święto fanów Lema, futurologii i technologii. W czasie trwania hackathonu przewidziano wiele wykładów prowadzonych przez ekspertów takich jak Aleksandra Przegalińska, Artur Chmielewski czy Maciej Kawecki. Udział w wydarzeniu jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych.

Całość dostępna będzie za pośrednictwem transmisji na żywo z siedziby PKO Banku Polskiego w warszawskiej Rotundzie.

Do udziału w hackatonie zapraszamy wszystkich chętnych: studentów, programistów, projektantów UX, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków, a także socjologów.

Więcej szczegółów na stronie: https://hack4lem.com/