Zaproszenie do udziału w VI edycji konkursiu „Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki”

Zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu "Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki”, którego celem jest promocja polskiej nauki i wynalazków powstałych na uczelniach, w instytutach badawczych oraz jednostkach naukowych PAN, zgłoszonych do Urzędu Patentowego RP.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Do Konkursu mogą zostać zgłoszone wynalazki, które:

•  zostały stworzone na Uczelni;
  • nad którymi prace zostały ukończone w latach 2016 – 2017 i które w tym okresie zostały zgłoszone do Urzędu Patentowego RP;
  • są wynalazkami nowymi, posiadającymi poziom wynalazczy, mającymi zastosowanie w praktyce w gospodarce lub produkcji;
  • dotyczą jednej z następujących dziedzin:
  1. informatyka,
  2. inżynieria mechaniczna,
  3. inne nauki inżynieryjne i technologie,
  4. inżynieria lądowa,
  5. inżynieria materiałowa,
  6. nanotechnologia,
  7. nauki fizyczne,
  8. nauki biologiczne i biotechnologia,
  9. nauki chemiczne,
  10. nauki medyczne,
  11. farmaceutyki,
  12. nauki o ziemi i o środowisku,
  13. nauki rolnicze,
  14. nauki weterynaryjne,
  • nie są wynalazkami tajnymi w rozumieniu przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej;
  • są efektem pracy jednego lub większej liczby autorów.

Nagrodą jest 30 tysięcy złotych dla zespołu wynalazczego oraz kampania reklamowa dla uczelni o wartości 50 tysięcy złotych w mediach INFOR Biznes („Dziennik Gazeta Prawna”, gazetaprawna.pl, forsal.pl, dziennik.pl).

Dodatkowo wybrane wynalazki będą prezentowane na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” od stycznia 2019 r. w cyklu redakcyjnym „Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki”, natomiast wszystkie zgłoszone do konkursu projekty znajdą się na stronie internetowej http://eureka.dziennik.pl/.

Zgłoszenia wynalazków do konkursu należy kierować do 20 listopada 2018 r. na adres: eureka@dziennik.gazetaprawna.pl.

Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem - regulamin.

Formularz zgłoszeniowy do konkustu dostepny jest pod adresem - formularz.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej: http://eureka.dziennik.pl/.