Wiadomości

Webminaria RZECZNICY TALENTÓW

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych webinariach m.in. z zakresu ochrony wlasności intelektualnej, prawa autorskiego w badaniach i biznesie,  efektywnego wykorzystania wzorów użytkowych i znaków towarowych w firmie.

UWAGA!!! MOŻLIWOŚĆ WYGRANIA PŁATNEGO STAŻU.

Zachęcamy do udziału.

 

Nabór do drugiej edycji programu Space3ac Intermodal Transportation

Szanowni Państwo,

do 31 października trwa nabór do drugiej edycji programu Space3ac Intermodal Transportation! Jest to program, który wspiera innowacyjne rozwiązania wykorzystujące między innymi telekomunikację, nawigację satelitarną, obserwację Ziemi i zintegrowane aplikacje.

Projekt - Internetowe Rewolucje

Zapraszamy na otwarty wykład organizowany w ramach projektu Internetowe Rewolucje adresowanego do przedsiębiorców, pracowników zajmujących się marketingiem i osób myślących o rozpoczęciu przygody z własnym biznesem.

Miejsce: Śląski Inkubator Przedsiębiorczości. ul. Goduli 36, Ruda Śląska

KONKURS!!! - POLSKI PRODUKT PRZYSZŁOŚCI

Ruszyła kolejna, tym razem jubileuszowa edycja konkursu POLSKI PRODUKT PRZYSZŁOŚCI.

Zapraszamy na spotkanie Projekt NAUKOWIEC

Zapraszamy na spotkanie Projekt NAUKOWIEC

Nabór do Biura Współpracy z Gospodarką

Biuro Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prowadzi nabór na:

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „KATOWICE 2017”

W dniach 29.08-01.09.2017 odbędą się największe w Europie Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego "KATOWICE 2017".

Projekty Funduszu Górnośląskiego S.A. z dotacją na założenie firmy.

Informujemy, iż Fundusz Górnośląski SA rozpoczął nabór do dwóch projektów, których celem jest udzielenie bezzwrotnej dotacji na założenie firmy: Projekt: „Pomysł na biznes” oraz Projekt : „Dotacje na 50+” (projekt dla osób 50+)

 

Filmy na temat produktów stworzonych w Projekcie ZIZOZAP

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmów na temat produktów powstałych w ramach realizacji projektu ZiZOZap.

Filmy można obejrzeć tutaj (link przenosi do serwisu YouTube):

https://www.youtube.com/channel/UCfRE2zQ0yAVmWHSHwntN_kg

 

XII Konkurs VERBA VERTITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu

XII Konkurs VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu

 

Konkurs na artykuł popularnonaukowy


Redakcja miesięcznika „Forum Akademickie” ogłasza XIII konkurs na artykuł popularnonaukowy: SKOMPLIKOWANE I PROSTE. MŁODZI UCZENI O SWOICH BADANIACH.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które nie ukończyły 35. roku życia: pracownicy naukowi uczelni i instytutów badawczych oraz doktoranci.

B+Radar – badanie pomocy udzielanej przez NCBiR

Szanowni Przedsiębiorcy, zachęcamy do udziału w badaniu dotyczącym uczestnictwa w programach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Celem badania jest kompleksowe zbadanie wpływu funduszy NCBiR na rozwój przedsiębiorstw, a jego wyniki będą podstawą rekomednacji dla przyszłego kierunku wsparcia działalności B+R firm w Polsce.

Spotkanie: "O funduszach przy kawie".

Uczelniania spółka celowa SPIN-US oraz APAULY GROUP przygotowali dla Państwa spotkanie: "O funduszach przy kawie". Spotkanie ma na celu m.in. wymianę doświadczeń w zakresie pozyskiwania dofinansowania oraz poszukiwania rozwiązań projektowych, które mogą być sfinansowane.

PROGRAM:

Wkrótce I konkurs w ramach GOSPOSTRATEG

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poinformowało o zatwierdzeniu przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przygotowanego przez Radę  NCBR, strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” GOSPOSTRATEG.

Nowy konkurs na projekty aplikacyjne w konsorcjach

Od 18 września br. będzie można składać wnioski w trzecim konkursie na projekty aplikacyjne w Programie Inteligentny Rozwój. Na dofinansowanie projektów realizowanych w konsorcjach przez naukowców i przedsiębiorców Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy 200 mln zł.

Aktualizacja Regulaminu ochrony, korzystania i zarządzania wynikami prac intelektualnych na Uniwersytecie Śląskim

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z aktualizacją Regulaminu ochrony, korzystania i zarządzania wynikami prac intelektualnych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz zasad ich komercjalizacji.

Zmiany zostały dokonane na mocy uchwały nr 113/2017 Senatu UŚ w dniu 30.05.2017 r.

Uniwersytet Śląski otrzymał akredytację Ministerstwa Rozwoju

Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytet Śląski pozytywnie przeszedł weryfikację Ministerstwa Rozwoju i uzyskał status akredytowanego ośrodka innowacji świadczącego usługi proinnowacyjne.

Jak skutecznie patentować - publikacja NCBiR

Szanowni Państwo,

zachęcamy do lektury publikacji udostępnionej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach portalu BRIDGE Info. Publikacja "Jak skutecznie patentować" przeznaczona dla naukowców przybliża tematykę dotyczącą ochrony praw własności intelektualnej oraz aspekty związane z patentowaniem.

Zapraszamy na spotkanie inaugurujące projekt Inkubator Innowacyjności+ realizowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach

Biuro Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zaprasza na spotkanie inaugurujące projekt Inkubator Innowacyjności+ realizowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach w konsorcjum ze spółką celową uczelni SPIN-US oraz Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.

III Europejskie Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia MedTrends 2017

Serdecznie zapraszamy na III Europejskie Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia MedTrends 2017, które odbędzie się w dniach 16-17 maja 2017r. 

Nabór ekspertów do opracowania propozycji założeń projektu strategicznego INFOSTRATEG

Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ogłasza otwarty nabór ekspertów do opracowania propozycji założeń projektu strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych „Zaawansowane technologie informacyjne, telekomunikacyjne i mechatroniczne - 

Zaproszenie na seminarium mikroskopowe - 25-26 kwietnia

Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Katowicki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego

PIK Instruments

zapraszają na seminarium pt.

Ogłoszenie o naborze kandydatów na ekspertów Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) zaprasza do składania wniosków o umieszczenie w wykazie kandydatów na ekspertów Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (PO IR).
 
Nabór kandydatów na ekspertów prowadzony jest w okresie od 24 marca do 24 kwietnia 2017 r., do godz.

Potwierdzanie Kart Aplikacji przez Uniwersytet Śląski

Karty aplikacji do potwierdzenia przez Uniwersytet Śląski są podpisywane przez Pana Prorektora ds. badań naukowych - prof. zw. dr hab. Andrzeja Norasa po uprzednim podpisaniu/parafowaniu ich przez Dziekana właściwego Wydziału.

 

Skróty