Wiadomości

Cracow Tech Week - Święto kreatywności i innowacji w ramach Kongresu Impact'19 - relacja

W dniach 21-22 maja 2019 roku w ICE Kraków Congress Centre w Krakowie odbyła się kolejna, czwarta edycja międzynarodowego kongresu IMPACT poświęconego trendom technologicznym w innowacyjnych branżach oraz wyzwaniom nowoczesnej gospodarki.

Wyroby medyczne – od pomysłu do komercjalizacji i internacjonalizacji

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. wspólnie z TUV Nord zaproszają w dniu 16 maja 2019r. do Gliwic, na warsztaty regionalne, pt. „Wyroby medyczne – od pomysłu do komercjalizacji i internacjonalizacji”.

Nabór zgłoszeń do konkursu EIT Food Innovation Prizes

Masz innowacyjny pomysł na biznes w sektorze rolno-spożywczym? Europejski Insytut Technologii - EIT Food szuka pomysłodawców lub początkujących firm/startupów, którzy mają pomysł na produkt, serwis lub nową technologię, która ma szansę zmienić sposób w jaki produkujemy i spożywamy naszą żywność!

Nasi Naukowcy nagrodzeni w Genewie

Miło nam poinformować, że zespół Naukowców UŚ w składzie: dr Paweł Janik, dr Małgorzata Janik, mgr inż. Michał Pielka został nagrodzony brązowym medalem podczas 47. Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Inventions”, która odbyła się 14 kwietnia 2019.

2. Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo 2019 - relacja

W dniach 12-13 kwietnia 2019 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Exposilesia w Sosnowcu odbyła się druga edycja Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo 2019.

Program L'Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

                           

Czekamy na młode badaczki!

Konkurs INNOWATOR ŚLĄSKA

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu INNOWATOR ŚLĄSKA, którego organizatorem jest Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju. Inicjatywa promuje wprowadzanie innowacji przez podmioty z województwa śląskiego. Celem jest promocja najbardziej wartościowych przedsiębiorców i instytucji.

Zgłoszenia do konkursu Start-up Challenge w ramach European Start-up Days

Zgłoś się w konkursie Start-up Challenge w ramach European Start-up Days w jednej z kategorii:

▪ NEW INDUSTRY Przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny

▪ ENVIRONMENT Ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów

REHexpo - Konferencja oraz Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego

W dniach 12-13 kwietnia 2019 r. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Popularno-Naukowa pt. „Symbioza Fizjoterapii, Medycyny i Inżynierii Biomedycznej czyli współpraca FIZJOTERAPEUTY, LEKARZA, INŻYNIERA szansą na jakość, rozwój i naukę”, której organizatorami są Akademia Wychowania Fizycznego im.

Przemysł 4.0. - spotkanie organizowane przez Technopark Gliwice

Park Naukowo - Technologiczny  "TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z o.o. oraz EMT-Systems Sp. z o.o. zapraszają na bezpłatne wydarzenie poświęcone tematyce Przemysłu 4., które odbędzie się 14 marca 2019 r. (czwartek) w Technoparku Gliwice.

Zapraszamy do udziału w seminarium pt. „W stronę natury, czyli jak poprawić jakość życia w mieście?”.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium pt. „W stronę natury, czyli jak poprawić jakość życia w mieście?”. Seminarium odbędzie się 1 marca 2019 r. o godz. 10:00 w sali Rady Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska (I p.), przy ul. Bankowej 9 w Katowicach.

Konferencja podsumowująca "Inkubator Innowacyjności +"

Miło nam poinformować, że dnia 22.01.2019 roku w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła sie konferencja podsumowująca projekt "Inkubator Innowacyjności +" realizowany w ramach projektu pozakonkursowego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”.

FameLab - nowy nabór

Trwa nowy nabór w ramach "FameLab" - konkursu, którego celem jest wyłonienie najlepszych popularyzatorów nauki. Konkurs odbywa sie pod egidą British Council. Ma format 3 minutowych wystapień w formie scenicznej. Na wyróżnionych czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, voucher na usługi językowe oraz trzymiesięczne stypendium naukowe w USA.

Zapraszamy na kursy SZKOŁY GIEŁDOWEJ

 

Serdecznie zapraszamy na kursy SZKOŁY GIEŁDOWEJ "Podstawy inwestowania" oraz "Giełda dla średniozaawansowanych".

Konferencja podsumowująca projekt "Inkubator Innowacyjności+"

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji podsumowującej projekt "Inkubator Innowacyjności+" realizowany w konsorcjum w składzie: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz SPIN-US Sp. z o.o. (spółkę celową Uniwersytetu Śląskiego).

Zdrowych, pogodnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia życzy BWG!

Zdrowych, pogodnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia życzy BWG!

 

Wizyta studyjna w Instytucie Przemysłu Organicznego, Oddział w Pszczynie - 5 grudnia br.

Na dzień 5 grudnia 2018 r. (środa), w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”, planowana jest wizyta studyjna w Instytucie Przemysłu Organicznego, Oddział w Pszczynie, do udziału w której serdecznie zapraszamy!

Konkurs na nabór wniosków w ramach Działania 1.2. Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach

Uprzejmie informujemy, że Śląskie Centrum Przedsiębiorczości ogłosiło konkurs na nabór wniosków w ramach Działania 1.2. Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach, RPO WSL 2014-2020.

Miliard w patencie – 5 edycja

Miliard w patencie – 5 edycja

28 listopada 2018 (godz. 10.00-14.00) roku w Katowicach odbędzie się piąta edycja wydarzenia naukowo-biznesowego MILIARD W PATENCIE.

Ostatnia chwila do zgłoszenia udziału w Copernicus Hackathon

PRZYJDŹ I SPRÓBUJ SWYCH SIŁ W NISZOWEJ I PERPEKTYWICZNEJ DZIEDZINIE!

DANE SATELITARNE COPERNICUS

 

2 listopada - Biuro Współpracy z Gospodarką nieczynne

Szanowni Państwo, informujemy, iż Biuro Współpracy z Gospodarką w dniu 2 listopada będzie nieczynne. Zapraszamy ponownie 5 listopada.

Konkurs 3/4.1.1/2018 - Wspólne przedsięwzięcie z woj. śląskim - otwarcie naboru

 

Zapraszamy do aplikowania po środki finansowe w ramach konkursu 3/4.1.1/2018 Wspólne przedsięwzięcie z Woj. Śląskim, Priorytet IV: Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego, Poddziałanie 4.1.1. Strategiczne programy badawcze dla gospodarki, Wspólne przedsięwzięcie z Woj. Śląskim pn. „Silesia pod błękitnym niebem”.

Podpisanie umowy o współpracy z Instytutem Przemysłu Organicznego, Oddział w Pszczynie

We wtorek, 6 listopada 2018 roku o godz. 10.00, w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego
w Katowicach (ul. Bankowa 12, sala 24) odbędzie się uroczyste nawiązanie współpracy pomiędzy uczelnią, a Instytutem Przemysłu Organicznego – Oddział w Pszczynie. Porozumienie o współpracy dotyczy m.in. takich obszarów jak:

Zaproszenie na Copernicus Hackathon

Forum Biznes – Nauka. Nano-POWER – inspiracje w branży energetycznej

 

PROGRAM SPOTKANIA
7 listopada 2018 r.

 

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.